Úklid v paneláku nechte na profesionálech

Kdybyste se zeptali někoho, kdo bydlí v panelovém domě ve větším městě, například v Praze, na největší výhody tohoto způsobu bydlení, zřejmě by vám odpověděl, že anonymita, klid a minimální námaha při údržbě domu. Přijdete domů z práce, zabouchnete za sebou dveře bytu a okolní svět vás prakticky přestal zajímat, protože dobře víte, že je dům po statické stránce v pořádku, domovní schůze je jen jedenkrát do roka, a nikdo z domu po vás jinak nic nepožaduje. V takovém prostředí si snadno odpočinete, naberete sil a můžete si pak naplánovat další program. V porovnání s lidmi, co bydlí v rodinném domě, to idylka skutečně je, protože nemusíte sekat trávník, obrývat záhony, natírat dřevěná zábradlí a opravovat poškozenou střešní krytinu od silného větru.
Tato idylka ovšem funguje pouze tehdy, pokud nemáte problém s úklidem společných prostor. Někdy stačí, když na úklid zapomenete, nebo jste dlouhodobě mimo město, a sesype se pak na vás vlna kritiky od spolubydlících, a z idylky se stává dějiště hororu, kdy se pomalu bojíte vyjít ven z bytu, abyste někoho ze sousedů nepotkali a nezačali se na chodbě ostře hádat.
Toto je také jeden ze zásadních důvodů, proč si lidé v paneláku najímají na úklid společných prostor profesionály. Ti se navíc postarají i o činnosti, které bývají častokrát zanedbávané a opomíjené, například čistí stropy a rohy místností od pavučin, nezapomínají uklidit nepořádek pod rohoží u vchodových dveří, umývají výtahové kabinky a v každém patře vnější pláště výtahů, otírají a zbavují prachu poštovní schránky, zábradlí, svítidla, parapety a hasicí přístroje, přičemž zábradlí dezinfikují proti výskytu bakterií a dalších patogenů. No a samozřejmě si berou na starost kompletní schodiště, chodby a všechny ostatní části společných prostor. Standardem je také mytí oken jednou za rok, případně dle dohody vícekrát ročně.